Łowisko Pstrążna ma ok. 5 ha powierzchni, podzielone jest na 14 stanowisk.
Łowienie na nim jest możliwe po wykupieniu licencji u właścicieli: sympatycznych Państwa Anny i Mariana Białeckich
Jest to jedno z niewielu łowisk na, których po złowieniu karpia lub amura należy obowiązkowo odkazić ranę po haku za pomocą klinika lub innego płynu antyseptycznego. Można go zakupić u właścicieli łowiska, poza tym należy obowiązkowo posiadać matę karpiową, ale to już standard na każdym łowisku.
Obowiązują haczyki bezzadziorowe oraz od tego roku zakaz stosowania przyponów strzałowych. Głębokość waha się średnio od 1 metra na stanowisku nr 1 do ok. 3 metrów na stanowisku nr 14.Pod przeciwnym brzegiem znajdują się markery wskazujące granice łowiska. Można używać łódek zdalnie sterowanych do wywozu zanęt i przynęt.
Dozwolone jest łowienie tylko z jednego, oznaczonego brzegu. Zasadą jest umieszczanie zestawów w niewielkiej odległości od przeciwległego brzegu. Na stanowisku nr 1 znajduje się drewniany 2-3 osobowy domek, który można zarezerwować. Należy to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem gdyż zainteresowanie jest całkiem spore.
Ponadto można wynająć mniejszy domek, wóz drzymały lub przyczepę campingową. Dojazd do stanowisk jest bardzo dobry, nie ma problemu z rozbiciem namiotu lub ustawieniem przyczepy.Ponadto można wynająć mniejszy domek(stanowisko bodajże 11), wóz drzymały lub przyczepę campingową. Dojazd do stanowisk jest bardzo dobry, nie ma problemu z rozbiciem namiotu lub ustawieniem przyczepy. Populacja karpi jest naprawdę imponująca, widać to doskonale podczas ich widowiskowych spławów i wyskoków nad wodę. Średnia waga łowionych ryb to ok. 13-14 kg . Oprócz karpi możemy liczyć na spore ok. 8 kg amury i ok. 2 kg liny. Trafiają się również karpie i amury ponad 20 kilogramowe. Sporym utrudnieniem, na niektórych stanowiskach są sumiki karłowate, które przepadają za mięsnymi kulkami. Po złowieniu sumika należy go zabić lub przekazać właścicielom łowiska, w żadnym wypadku nie należy wypuszczać ich z powrotem do łowiska.
W Pstrążnej sprawdzają się wszelkiego rodzaju kulki proteinowe, pelety i kukurydza. Ze smaków można polecić kraba, squida, truskawkę, banana, ale należy wypróbować i inne gdyż mogą być skuteczniejsze. Amury nie przebierają zbytnio i biorą dobrze zarówno na kukurydzę jak i na kraba. Jako, że jest to niewielki zbiornik doskonale widać na jego przykładzie zmianę zachowania ryb pod wpływem pogody i zmiany kierunku wiatru. Po braniach na kolejnych stanowiskach widać jak ryby przemieszczają się po zbiorniku. Łowisko odwiedzają często karpiarze z zagranicy, głównie z Czech i Niemiec.
To co wyróżnia Pstrążną od innych tego typu akwenów to panująca tam doskonała atmosfera, Organizowane są tam zawody wędkarskie: zawody rodzinne oraz zawody o puchar wójta gminy Lyski , cieszące się dużym powodzeniem wśród startujących. Od tego roku dla karpiarzy ma być dostępny kolejny staw z duża populacją karpi. Za dzień łowienia na Pstrążnej zapłacimy 10 zł od wędki, taka sama opłata za noc, można łowić na 3 wędki.
Poza łowiskiem karpiowym możemy skorzystać z łowiska komercyjnego, pojeździć konno lub coś przekąsić w sklepiku gastronomicznym, a także skosztować pysznego, zimnego piwa. Karpiarze mogą korzystać bezpłatnie z prysznica w pomieszczeniach gospodarczych na terenie posesji gospodarzy. Przed przybyciem należy telefonicznie ustalić szczegóły pobytu z gospodarzami łowiska w celu rezerwacji terminu i długości pobytu. Jest to łowisko naprawdę warte polecenia..
Dojazd i kontakt :
Z Rybnika trasa 935 kierujemy się na Racibórz, za stacją Orlen skręcamy w prawo i po 1-2 km jesteśmy na miejscu lub z Gliwic trasą na Sośnicowice, następnie na rondzie na Racibórz przez Szymocice, Babice,Raszczyce, a następnie skręcamy w drogę 923 na Rydułtowy i tą drogą dojedziemy do Pstrążnej. Łowisko będzie po lewej stronie za kościołem.
Wszelkich informacji o łowisku można zasięgnąć telefonicznie pod nr +48 32 43 000 87
lub pod nr kom. 602 435 441.



















Tomasz Sieklucki